Zlato, etf fondy, copy trading: kam investovať na trhoch v roku 2022

zlato, fondy, copy trading

Hlavným dôvodom investovania je ochrana kapitálu pred infláciou a budovanie majetku. Správne investovanie Vám dokáže rýchlejšie si splniť svoje hmotné, aj nehmotné ciele a túžby. Preto investujte tak, aby Vám to prinieslo želaný efekt. Klasická forma investovania kam patrí zlato, alebo fondy spravujúce dlhopisy a akcie má v pätách ďalšieho súpera na finančných trhoch a tým je trading, respektíve copy trading. Zarytí zástancovia pasívneho investovania hovoria o tradingu ako o špekulácií, ale nemusí to byť pravda.  Obchodovanie na burze (trading) ponúka skutočne široký záber možností a dokáže vygenerovať násobne vyššie výnosy, ako je tomu pri klasickom investovaní. Zlato, etf fondy, alebo copy trading, k čomu sa prikloníte Vy?

Banka je out

Hneď na úvod spomeniem zámerne ešte banky. Tie sú stále voľbou číslo jedna pre veľké množstvo ľudí. Je ale viac ako nad slnko jasné, že ich “investičné” produkty patria do doby kamennej. Nie je žiadnym tajomstvom, že výnosy bankových produktov sa rovnajú číslu začínajúcemu nulou. Zodpovedný človek si je vedomý, že ak chce zhodnotiť peniaze, treba sa poobzerať inde. Paradoxom však je, že v bankách nehybne ležia desiatky miliárd eur Slovákov, ktoré postupne strácajú na hodnote. Preto tu nemôže byť reč ani o žiadnom bezpečí. What a shame. 

Etf fondy 

Ak máte čo i len najmenšie skúsenosti s investovaním, pojem etf fondy Vám už určite niečo hovorí. Portfólia v týchto fondoch sa skladajú z akcií a dlhopisov. Ak sa rozhodnete pre tento druh investície, musíte sa zmieriť s tým, že na poplatkoch prídete o niekoľko percent ročne, bez ohľadu na to, či investícia zarába, alebo prerába. Je to síce lacnejšia varianta ako klasické podielové fondy, ale v dlhodobom horizonte každé percento ročne o ktoré prídete na poplatkoch, dokáže spôsobiť značné rozdiely na hodnote Vášho portfólia. Investori prehliadajú poplatky vo veľkej miere a to zapríčiňuje, že zbytočne potom prichádzajú o nemalé čiastky peňazí.

zdroj: pexels.com

Sú to investičné nástroje určené pre pasívnych investorov a s pasivitou ide ruka v ruke pribúdajúca lenivosť a nechuť prehodnocovať svoje investície. Aj keď odborníci na pasívnu správu tvrdia, že najlepšie je “investovať a zabudnuť.” Môže to slúžiť ako dobrý argument, ako sa vyhnúť nespokojnému klientovi v čase dlhodobých prepadov na trhoch.

Zlato ako záchrana? Omyl

Tento krásny lesklý kov je z nepochopiteľných dôvodov obľúbeným investičným aktívom medzi mnohými retailovými investormi. Zlato maximálne poslúži ako uchovávateľ hodnoty v čase, ale tam jeho investičné výhody končia. Podľa historických ukazovateľov nemôže byť o atraktívnom zhodnotení žiadna reč. Na grafe si môžete porovnať vývoj ceny zlata a cenu po započítaní inflácie. Ak investujete do fyzického zlata, nezabúdajte na vyššie poplatky spojené s predajom alebo úschovou a môže sa stať, že potrvá roky, kým sa dostanete reálne na nulu.

zdroj: HulbertRatings.com

Hlavné body:

Banky a ich investičné produkty akými sú termínované vklady, alebo sporiace účty ďaleko zaostávajú za dnešným štandardom investovania.

Etf fondy su charakteristické platením poplatkov bez ohľadu na vývoj Vášho portfólia a v dlhodobom horizonte dosahujú priemerné výkony. Začiatok investovania v nesprávnu dobu môže spôsobiť katastrofu v podobe niekoľkoročných strát.

Zlato je vhodné, ak vidíte pridanú hodnotu len v ochrane svojho kapitálu a nespoliehate sa na jeho zhodnotenie.

Trading si vyžaduje konzistentné vzdelávanie a zvládnutú psychiku na dosahovanie dlhodobo nadpriemerných zhodnotení.

Copy trading umožňuje kopírovať obchody profesionálnych obchodníkov.

zdroj: talkmarkets.com

Trading

Vďaka technológiám dnes existujú spôsoby, ako môžete legálne zarábať na finančných trhoch rovnakou cestou ako to robia banky, veľké fondy a iné finančné inštitúcie.

Brokeri Vám umožnia nákup a predaj finančných inštrumentov priamo na burze. Trhy ponúkajú naozaj široké spektrum možností, od krátkodobých špekulácií, až po dlhodobé držanie pozícií. Nová generácia investorov čoraz viac vníma trading ako príležitosť atraktívneho zhodnotenia peňazí a to hlavne prostredníctvom copy tradingu.

zdroj: pexels.com

Vďaka copy tradingu máte aj Vy možnosť si bez námahy a nutnosti poznania finančných trhov ukrojiť z multimiliardóvého objemu peňazí, ktorý sa denno denne na trhoch obchoduje .

Copy trading

Copy trading je technicky a časovo nenáročný spôsob, ktorý Vám umožní sa automaticky podieľať na obchodovaní a popritom zarábať. Aj preto sa stáva čoraz viac obľúbenou metódou zhodnocovania kapitálu. Obchodovanie je možné cez brokerské platformy. Stačí, ak si otvoríte účet u spoľahlivého brokera a vďaka technológiam sa pripojíte na burzu, alebo želaného tradera z hocijakého miesta na svete, kde je dostupný internet. Ďalšou výhodou je absolútna kontrola, ktorú nad kapitálom máte. Či už z pohľadu rizikovosti alebo likvidity. Kontrola rizika je plne v rukách tradera a ochranu kapitálu poskytuje zároveň aj broker. Čo sa týka likvidity, finančné prostriedky máte dostupné, kedykoľvek potrebujete.

Nepotrebujete robiť žiadne analýzy trhu, tvoriť stratégie a ani sledovať trendy. Jediné čo musíte, je si vybrať správneho obchodníka, ktorý to všetko bude robiť úspešne za Vás. Stať sa copy traderom zvládne dnes takmer každý, kto sa stretol v priebehu života s počítačom alebo smartphonom:)

Zdroj: dreamstime.com

Zlato, etf fondy alebo copy trading?

Už máte svojo víťaza? Zlato a etf fondy zaostávajú vo flexibilite, ktorú ponúka copy trading. Aj keď sú s nim spájané rovnaké riziká straty kapitálu, ako je tomu pri iných investičných nástrojoch, niet sa čomu diviť, že práve copy trading sa stáva za posledné roky vo svete obrovským hitom. Veľkou devízou je predom stanovené riziko a atraktívne výnosy, ktoré nie sú limitované výkonom. Ak si vyberiete spoľahlivého, profesionálneho obchodníka, môžete zarábať kľudne aj desiatky percent ročne a to bez námahy. Chcete sa stať aj Vy copy traderom, ktorý si môže siahnuť na také výnosy?

Copy Leaders klub Vás nasmeruje, ako sa stať úspešným v kopírovaní a ako si môžete vďaka copy tradingu vytvoriť pravidelný pasívny príjem. Kontaktujte nás a my Vám ukážeme ako na to.

Zdieľaj:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ďaľšie články

Napíšte nám

Hľadáte investičné príležitosti?

Naši partneri sú Vám k dispozícií a pripravení odpovedať na akékoľvek otázky. Vyplňte formulár a my sa Vám ozveme.