Chcete zarábať copy tradingom? Uistite sa, že má trader tieto zručnosti

zarábať copy tradingom

Existuje mnoho spôsobov, ako sa stať profesionálnym obchodníkom na burze. Každý profesionál však potrebuje disponovať dávkou zručností, aby dokázal udržať svoje zisky konzistentné. V tomto obore majú tendenciu viac uspieť takí obchodníci, ktorí okrem finančného zázemia väčšinou vynikajú aj v matematike, analytike, výskume, alebo inžinierstve. Či už chcete zarábať copy tradingom, alebo sa chcete stať traderom sám, mali by ste vy, alebo trader ktorého sa chystáte kopírovať vynikať niektorými zručnosťami. Iba tak dokážete výrazne zlepšiť svoje šance na úspech.

zdroj: canva.com

Kľúčové body:

  • Stať sa úspešným obchodníkom si vyžaduje skôr vzdelanie v matematike, inžinierstve než len o financiách alebo obchode.
  • Ako obchodník potrebujete výskumné a analytické schopnosti, aby ste dokázali monitorovať široké ekonomické faktory a každodenné vzory grafov, ktoré ovplyvňujú finančné trhy. 
  • Schopnosť sústrediť sa najmä v chaotickom, rýchlo sa meniacom prostredí, je pre obchodníkov nedocenenou, ale kľúčovou zručnosťou. 
  • Sebakontrola je rozhodujúca, rovnako ako schopnosť regulovať emócie aj v situáciach, ktoré sa vyvíjajú vo váš neprospech.
  • Detailné vedenie záznamov je dôležité pre lepšie zhodnotenie vývoja obchodnej histórie a zlepšovanie stratégií.

Analytické myslenie 

Zručnosť, ktorú potrebujete pri obchodovaní, je schopnosť vedieť rýchlo a dôkladne analyzovať dáta. Za obchodovaním sa skrýva veľa čísiel a matematiky a je reprezentované grafmi, indikátormi a vzorcami technickej analýzy. Aby ste dokázali rozpoznať trendy na grafoch a črtajúce sa paterny, je dôležité rozvíjať svoje analytické schopnosti.

Koncentrácia a správne pochopenie

Schopnosť sústrediť sa je zručnosť, ktorá je u obchodníkov veľmi cenená. V dnešnej dobe internetu existuje záplava finančných informácií a vy musíte byť schopní sa plne koncentrovať, nestratiť sa v nich a snažiť sa zúžitkovať tie správne údaje, ktoré podporia úspešnosť tradingu. Ak dokážete byť dostatočne koncentrovaný pri spracúvaní informácií a pochopíte ich správne, získate konkurenčnú výhodu.

Vzdelávanie a informácie 

Musíte byť hladný po informáciách a prejavovať túžbu, nájsť všetky relevantné údaje, ktoré môžu ovplyvniť vývoj trhov. Mnoho obchodníkov využíva kalendáre ekonomických správ a vyhľadáva v nich prichádzajúce udalosti, ktoré môžu mať zásadný vplyv na finančné trhy. Tým, že majú obchodníci k dispozícií takéto informačné zdroje, sú schopní lepšie a efektívnejšie reagovať na nové informácie, ktoré potom dokážu častokrát zapracovať do stratégií

Sebakontrola 

Ruka v ruke s koncentráciou ide kontrola a konkrétne sebakontrola. Musíte byť schopný ovládať svoje emócie a držať sa obchodného plánu a stratégie. Toto je obzvlášť dôležité pri riadení rizika pomocou stop lossov, alebo vyberania ziskov na stanovených úrovniach. Na svete neexistuje stratégia, ktorá by len neustále zarábala. Keď dôjde ku stratám, musíte mať dostatočne pod kontrolou vlastnú psychiku a nedovoliť emóciám porušiť pravidlá danej stratégie. Ak tak urobíte, v tom momente stratégia stráca zmysel a z tradingu sa veľmi rýchlo môže stať gambling.

zdroj: canva.com

Evidencia obchodov

Jedným z najdôležitejších kľúčov k úspešnému obchodovaniu je vedenie si obchodných záznamov. Ak pravidelne zaznamenávate výsledky svojich obchodov, potom máte príležitosť na vychytanie múch a vyladenie stratégie. Ak si záznamy nevediete, nemáte vodítko, ktoré vám pomôže sa zlepšiť a dosiahnuť pokrok.

Copy trading s Copy Leaders

Stať sa profesionálnym obchodníkom na burze si vyžaduje roky driny, veľa odhodlania a disciplíny. To je dôvod, prečo veľká väčšina svoj sen stať sa úspešným nedotiahne do konca.

Ak chcete byť aktívny na burze a využívať obchodné príležitosti, dá sa to aj inak. Bezsenné noci, kopec stratených peňazí a času môžete vymeniť za vedomie, že vďaka copy tradingu dokáže vaše financie zhodnotiť profesionálny trader. 

Copy Leaders spájajú obchodné stratégie profesionálov s modernými investormi, ktorí hľadajú spôsoby ako aktívne zarábať na burze. Vďaka osvedčenému overovaciemu procesu viete kopírovať stratégie iba tých najlepších a to všetko automaticky po niekoľkých kliknutiach a zo svojho vlastného účtu.

zdroj: canva.com

Zhrnutie

Zarábať copy tradingom je oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie, ako sa stať traderom. Svoj kapitál zverujete do rúk profesionálov, ktorí vynaložili úsilie, energiu a nemalé peniaze, aby mohli po dlhých rokoch driny žať plody svojej práce. Vďaka technológiam sa tak môžete podieľať na ich úspechu a kopírovať ich stratégie jednoducho a pohodlne na pár klikov. Ak sa predsa len rozhodnete stať sa traderom, obrňte sa trpezlivosťou a pracujte na vlastnostiach, ktoré sme spomenuli vyššie.

Zdieľaj:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ďaľšie články

Napíšte nám

Hľadáte investičné príležitosti?

Naši partneri sú Vám k dispozícií a pripravení odpovedať na akékoľvek otázky. Vyplňte formulár a my sa Vám ozveme.