Copy trading: Top 5 dôvodov prečo kopírovať profesionálnych obchodníkov

5 dôvodov prečo kopírovať profesionálnych obchodníkov

Vo svete, ktorý je teraz viac prepojený ako kedykoľvek predtým, nie je prekvapením, že možností ako zarobiť v online svete neustále pribúda. Jedným z najdostupnejších spôsobov príjmu sa stalo kopírovanie profesionálnych obchodníkov na burze. Copy trading nie je nová myšlienka, ale dalo by sa povedať že na Slovensku ani zďaleka nevyužíva svoj plný potenciál. Vďaka špičkovým brokerom a profesionálnym obchodníkom sa finančné trhy môžu stať aj Vašim vedľajším alebo hlavným zdrojom príjmu. Prinášame 5 dôvodov, prečo je copy trading vo svete obľúbený spôsob ako získať pasívny príjem.

zdroj: pixabay.com

Samotný trading, je pre Vás pravdepodobne viac známy pojem ako copy trading. V online svete sa brokeri predbiehajú v reklamách a lákajú ľudí na burzové obchodovanie. Aj keď laikovi sa to nemusí tak javiť, trading nie je vôbec tak jednoduchý, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Skutočnosť je taká, že len veľmi malé percento ľudí uspeje. Prečo teda nevyužiť tých úspešných? Prečítajte si nasledujúce dôvody, prečo si myslíme, že copy trading je dobrá voľba.

1. Jednoduchosť 

Copy trading nielen že uľahčuje prístup k finančným trhom pre neskúsených, ale samotný proces k začatiu kopírovania obchodníkov je jednoduchý. Prístup na trh Vám umožnia licencovaný obchodníci s cennými papiermi, tzv. brokeri. Ich špičkové, prepracované platformy ponúkajú jednoduché postupy od registrácie, cez vytvorenie obchodného účtu, až k samotnému napojeniu sa na profesionálneho tradera.

2. Učíte sa od najlepších

Copy trading Vám umožňuje kopírovať obchody profesionálov na trhu, ale tým to nekončí. Kopírovanie je automatický, ale zároveň transparentný proces, ktorý Vám dáva detailný prehľad o všetkých uskutočnených obchodoch. Vďaka tomu vidíte, kedy a za akých podmienok trader otvoril, alebo uzatvoril obchod. Všetko sa deje v reálnom čase, čo Vám umožní mať dokonalý prehľad o dianí na Vašom účte. Aj toto je cesta ako sa učiť od profesionálov.

zdroj: pixabay.com

3. Copy trading Vám šetrí čas

Veľa času! Ak uprednostníte copy trading namiesto toho, aby ste sa pokúsili stať profesionálnym traderom, je možné, že ste si práve ušetrili desiatky tisíc hodín strávených nad grafmi a tvorbou stratégií. Začiatky tradingu bývajú časovo a finančne náročné. A keď Vám niekto bude tvrdiť, že trading sa dá robiť na pláži s drinkom v ruke, nenechajte sa nachytať. Za úspešným tradingom stojí dlhoročná drina, a nikdy nekončiace vzdelávanie sa.

Ľudia častokrát netušia čo všetko sa za tým skrýva, ako dlho trvá príprava obchodnej stratégie a ako časovo náročná môže byť analýza trhu. Realita je taká, že profesionálnym full time traderom môže analýza trhu a všetko s tým spojené konzumovať aj väčšinu dňa. Vďaka copy tradingu sa tomuto všetkému môžete vyhnúť a sústrediť sa na iné veci, ako sú napríklad Vaše koníčky, alebo rodina.

zdroj: pixabay.com

Vedeli ste, že…
Oproti tradičným formám investovania do fondov, kde výška rizika je závislá od výkonu trhu, copy trading poskytuje vopred definované riziko.

4. Môžete zarábať aj bez skúseností

Jednou z najväčších výhod copy tradingu u začiatočníkov je, že môžu začať investovať aj s obmedzenými alebo žiadnymi znalosťami trhu. Začiatky každého tradera sú ťažké. Neznalosť a nástrahy trhov ich dokážu pripraviť o veľké množstvo peňazí. Nováčikovia majú zároveň tendenciu začínať opatrne, čo môže spomaliť celý proces. Copy trading Vám umožní vyhnúť sa všetkým nástrahám trhu a namiesto toho aby ste strácali peniaze, môžete vytvárať zisky oveľa rýchlejšie.

5. Lepšia diverzifikácia

Ďalšou pridanou hodnotou je možnosť lepšej diverzifikácie investičného portfólia. Pri copy tradingu sa nemusíte spoliehať na výkonnosť trhov, ako je tomu pri tradičných investíciách. Obchodovanie na finančných trhoch totiž umožňuje zarábať rovnako pri rastoch ako aj pri poklesoch. Je to skvelý spôsob diverzifikácie hlavne počas nečakaných trhových prepadov a kríz, ktoré môžu trvať aj niekoľko rokov.

Takáto flexibilita zároveň poskytuje príležitosť na vyššie zisky v kratšom čase. Predstavte si niekoľkomesačný pokles trhov v začiatkoch pandémie. Namiesto čakania na zotavenie trhov, copy traderi mali možnosť zarobiť desiatky percent. A čo hypotekárna kríza, ktorá začala v 2007? Trh sa dostal na predkrízové úrovne až v roku 2013. Môžete sa na to pozerať ako na 6 rokov zmarených príležitostí.

zdroj: pixabay.com

Copy trading pomáha aj pokročilým traderom

Môžete mať akokoľvek dobré stratégie, ak nemáte zvládnutú psychiku, je to cesta k neúspechu. Disciplína a psychika sú najväčším nepriateľom tradera. Preto aj napriek skúsenostiam, veľa pokročilých traderov nie je schopných dosiahnuť pozitívne výsledky

Copy trading môže byť cesta, ako to zmeniť. Dôsledným sledovaním môžete získať prehľad, ako ostatní obchodníci pristupujú k svojim obchodom. Bez ohľadu na to, ako dlho sa snažíte obchodovať, vždy existuje šanca, že sa naučíte niečo nové. Pretože pri tradingu platí, že ak dvaja robia to isté, nieje je to to isté. 

Záver

Nová generácia investorov vidí príležitosti v copy tradingu z viacerých dôvodov. Ak ho aj Vy vnímate ako príležitosť k finančným príjmom, ste na správnom mieste. 

Obchodníkov na finančných trhoch neustále pribúda. Je to síce dobrým znakom rastúceho investičného prostredia, ale pre neskúsených nováčikov to môže znamenať chaos pri výbere toho správneho obchodníka na kopírovanie. 

Preto je tu klub Copy Leaders. Spoľahnite sa na profesionálov, pri výbere profesionálov a copy trading sa môže stať jeden z najdostupnejších a najjednoduchších zdrojov Vášho pasívneho príjmu.

Zdieľaj:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ďaľšie články

Napíšte nám

Hľadáte investičné príležitosti?

Naši partneri sú Vám k dispozícií a pripravení odpovedať na akékoľvek otázky. Vyplňte formulár a my sa Vám ozveme.